Deň otvorených búd 2021

Deň otvorených búd 2021

Uverejnené: nedeľa, 05. september 2021 Napísal: vczskalica

Vážení návštevníci, milovníci vína,

 

v tomto roku sa po dvanásty krát stretneme na Otvorených búdach Vínnej cesty Záhorie opäť v tradičnom októbrovom termíne od 10.00 do 20.00 hod. Tešíme sa tomu, že aj napriek zložitej pandemickej situácii sa nám tento ročník podarí zorganizovať, aj keď za špecifických podmienok. K dispozícii máme ešte niekoľko málo vstupeniek.

                Dovoľte nám, aby sme Vám podali informáciu o organizovaní tohtoročnej prechádzky po extraviláne Skalice s možnosťou pristaviť sa v niektorej zo 65. otvorených búd,  v ktorých bude možné ochutnať víno príslušného búdara, občerstviť sa z jeho ponuky, ktorá však musí spĺňať podmienky stanovené príslušnou vyhláškou. Práve preto, aby sme dodržali jej podmienky budú Vám služby poskytované len vo vonkajších priestoroch. Prehliadka interiéru búdy je možná len individuálne. Vstup na aktivitu Deň otvorených búd 2021 je len osobám „OTP“, t.j. očkovaní, testovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie Covid 19 najviac pred 180 dňami. Pri preberaní výbavy na prechádzku pomedzi búdy je každý návštevník povinný zapísať sa do prezenčnej listiny aj s uvedením kontaktu na seba, preto Vás chceme poprosiť o trpezlivosť a ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom aktivity.

Na trase prechádzky medzi vinohradmi  sa bude nachádzať 8 občerstvení, budete si môcť zakúpiť Skalický trdelník a samozrejmosťou je kyvadlová doprava, ktorá však je zredukovaná len na presun do dvoch okrajových lokalít.

Veľmi dobre sa nám osvedčilo zvážanie vín, ktoré ste si po trase zakúpili, preto Vám v skratke radi predstavíme tento náš model jednoduchého nákupu vín. Vína zakúpené v jednotlivých prevádzkach si môžete baliť aj kumulatívne, jednotliví búdari Vám ochotne pri zakúpení niekoľkých fliaš vína v danej prevádzke radi pribalia do počtu 6 ks vína zakúpené u iného búdara, tieto zabalia a nechajú doručiť do Vínotéky Pri hájku, kde si ich potom vyzdvihnete počas pracovnej doby, ktorá bude uvedená na nákupnom poukaze.

                V tomto roku Vám poskytneme všetky materiáli v jednej publikácii, kde budete mať odprezentovaných jednotlivých búdarov, mapku jednotlivých trás, nákupnú poukážku a tri kupóny na nákup vín v jednotkovej hodnote 4,- €.  Veríme, že táto publikácia Vám napomôže obmedziť strácanie niektorých dôležitých materiálov. Vyzdvihnúť materiáli si môžete v sobotu od 8.30 hod vo Vínotéke Pri hájku alebo v prevádzke vinárstva WINTERBERGB Skalica, s.r.o., na Predmestí.

K vínu je veľmi vhodný Skalický trdelník, a preto Vám chceme aj touto cestou ponúknuť možnosť  si ho vopred objednať a následne si ho zakúpiť  priamo v sobotu 23. 10. 2021 alebo v nedeľu 24. 10. 2021 priamo vo Vínotéke Pri hájku, kde je pre Vás čerstvo pečený na otvorenom ohni. Viac informácií nájdete na www.skalmex.sk, alebo priamo zavolajte na 034 664 9355.

Zároveň Vám ponúkame možnosť nahliadnuť do mapky aktuálneho ročníka, aby ste si mohli urobiť návrh vlastnej trasy.

MAPKA A ZOZNAM OTVORENÝCH BÚD

Pre urýchlenie vybavovania návštevníkov prosíme o vyplnenie priloženého
zoznamu vopred a pri preberaní vybavenia návštevníka ho len odovzdať.

Zoznam účastníkov na DOB 2021

           Výbor VCZ